Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років
В останню суботу листопада українці по всьому світу запалюють свічки в пам’ять про мільйони людей, загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр.
На превеликий жаль голод, який вбив сотні тисяч сімей та викосив цілі села, не був спричинений природною катастрофою або неврожаєм. Це була політично спрямована дія, направлена на злам опору русифікації та комунізації українського населення. Передумовами голодомору, які стали засобами геноциду українського народу, були суцільна колективізація, розкуркулення, терор проти національної інтелігенції та нищення релігії й інституту церкви, що призвели до порушення традиційного соціально-економічного укладу та деформації духовних цінностей. В кожній українській родині є історії, які передаються з покоління в покоління, про загиблих під час Голодомору. Для наших дітей, які ростуть в умовах іміграції з переважанням турецької культури (мови, релігії та історії), важливе спілкування з бабусями та дідусями українцями, які можуть розповісти болючі історії власного родинного досвіду.
«Мене вразила історія мого діда, одного з 13 дітей звичайної української сім’ї, з півдня України. Під час колективізації його родина зазнала так званого “розкуркулення”, через те що мала одну корову. Батько сім’ї схопився за сокиру аби відстояти єдину годувальницю на усіх діточок, але вимушений бути опустити її та зміритися під дулом пістолета, аби діти не залишились ще й без тата. Діти збирали лободу, товкли її, загортали в тканину й давали ссати найменшим малюкам. Таким чином в родині вижило 4 дитини з 13, серед яких і мій дідусь.» Олена К.
Запрошуємо вас прийняти участь у щорічному флешмобі «Запали свічку» 27 листопада 2021р. о 17.00. Якщо ви не знаєте, як і що розповісти своїм дітям про цей день і цей захід, подзвоніть своїм батькам або іншим родичам з України.
Вшануймо пам’ять жертв Голодомору разом. Амінь.