В неділю 29 травня відбулась творча зустріч з Дар’єю Арисой в рамках рукодільного клубу Ізміра.
На майстер-класі учасники за ароматним чаєм створювали пташки-мотанки Миру. Вклавши свою позитивну енергію в процес створення іграшки, в повній гармонії та єдності з природою, всі українки загадали спільне бажання – бажання миру в Україні.
Дуже щиро і тепло пройшла перша зустріч рукодільного клубу Ізміра, на якому українки хто навчився в’язати гачком, а хто дізнався про нові узори та моделі. Ведуча зустрічі Міла Марченко приділила увагу кожній дівчині, завдяки чому всі досягли прекрасних результатів. Але найважливіше – це надзвичайна атмосфера взаємопідтримки, яку відчули всі дівчата. Завдяки цьому відкриваються нові таланти, які є абсолютно у кожного.
Нагадуємо, що наступний майстер-клас рукодільного клубу “Пташки Миру” відбудеться у неділю 29 травня о 10-00, Sakarya Parkı-Balçova.
Сьогодні відбулась чергова зустріч з психологами Світової спілки лікарів / Dünya Doktorları Derneği для українок та їх дітей. Цього разу зустріч мала більш інформативний характер, адже на ній розглядались питання безпеки українок в Туреччині та шляхи вирішення складних життєвих ситуацій. Розглянувши всі можливі види насилля, які можуть оточувати в повсякденному житті, психолог Бюшра надала інформацію про захист прав жінок в Туреччині (закон 6284 “Про захист родини і запобігання насильства у відошенні до жінок”) та поділилась контактами організацій, які можуть допомогти. Зокрема для жінок, в тому числі іноземців з тимчасовим дозволом на перебування, розроблені застосування для телефону KADES та KIRMIZI IŞIK. При виникненні загрози насилля достатньо активувати ці програми на телефоні для екстреного прибуття поліції без необхідності тривалого пояснення ситуації. Щиро дякуємо Світовій спілці докторів / Dünya Doktorları Derneği за надану консультативну інформацію.
До Ізміру завітала власниця пряничної майстерні “Гарні пряники” у Івано-Франківську Ірина Станіславська, яка разом з “Об’єднанням українців Ізміра” провела майстер-клас для дітей.
На майстер-класі дітки розмальовували пряники солодкою кольоровою глазур’ю та малювали листівки для військових з ЗСУ, а також зробили добру справу, підтримавши наших військових у Національній гвардії України (в/ч 3018, м. Гостомель). Всі кошти, зібрані на майстер-класі, були відправлені на благодійність.
В третій четвер травня по всьому світу традиційно святкують День Вишиванки. Ми надзвичайно любимо і цінуємо це свято, адже вишиванка – це не лише про одяг. Це наш таємний код єдності, що пов’язує українців Туреччини і Австралії, Канади і Італіїї, Швеції та Великобританії.
В Туреччині в цьому році День Вишиванки відмічається в один день з Днем пам’яті Ататюрка, молоді та спорту. Тому “Об’єднання Українців Ізміра” запросило всю громаду відсвяткувати День Вишиванки напередодні.
В цей день свято було з сумним присмаком, адже наші думки залишаються з українцями, які героїчно відстоюють незалежність нашої Батьківщини щохвилини.
Більше 60 українців Ізміра сформували літеру “М” на підтримку Маріуполя, а після цього сфотографувались у формі серця та вишиванки.
Після фотографування пані Марія Киличарслан провела цікавий семінар щодо значення символів вишиванки та відмінностей вишиванок по регіонах. Атмосфера свята тривала аж до самого вечора.
Сьогодні в “Об’єднанні Українців Ізміра” відбулась зустріч з науковцем, мовознавцем, шевченколюбом паном Миколою Зубковим, заслуженим працівником освіти України.
Багаторічна дослідницька робота пана Миколи над “Кобзарем” Т.Шевченка стала основою літературної зустрічі в Ізмірі. Завдяки авторському підходу пана Миколи, слухачі неначе перенеслись в часи проживання Тараса Шевченка та дізнались немало цікавого про цензуру, що спіткала видання “Кобзаря” у різні роки.
Щиро дякуємо панові Миколі Зубкову за цікаву зустріч!
В п’ятницю 13 травня вже вп’яте відбулась Арт-терапія для українок та їх діток, які були вимушені приїхати до Ізміру внаслідок війни.Якщо ми говоримо не про клінічні випадки, а про побутові ситуації тривожності та паніки – то, аби зняти напруження, потрібно повернути себе в момент “тут і зараз”. Тривога – це проживання минулого чи майбутнього, тож варто зробити кілька вправ, і рівень тривоги знизиться.Психолог Бюшра з Міжнародного Об’єднання Лікарів Dünya Doktorları Derneği ознайомила нас з практиками для заспокоєння – практикою глибокого дихання. Вчені довели, що саме такий метод допомагає тілу швидше розслабитись. Свідоме дихання, а саме діафрагмою, активізує релаксацію організму, що, своєю чергою, знижує тиск і допомагає людині взяти себе в руки.А також Українки були ознайомлені з технікою прогресуючого розслаблення м’язів.Техніка допомагає переключити фокус уваги з панікуючої свідомості на тіло, зняти напругу з м’язів, переключити свідомість із паніки на відчуття себе та простору, змістити фокус уваги.Вище вказані техніки є дієвим інструментом керування емоціями в ситуаціях стресу і тривоги. Такі техніки можна застосовувати в найрізноманітніших життєвих ситуаціях і протягом усього життя.Поки мами слухали психолога, дітки теж з користю провели час: гралися, спілкувалися з українськими друзями, малювали, грали м’ячем під наглядом дитячого психолога Шахіна.
«Український фольклор – код нації, традиція – зброя поколінь!» 8 травня в Міжнародний День Матері в “Об’єднанні Українців Ізміра” відбувся майстер-клас із фольклору та народно-пісенного виконавства. Проводила фольклористка, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів, конкурсів, учасниця різних міжнародних проектів по відродженню української культури, аспірантка Київського Національного Педагогічного Університету ім. Драгоманова Анна Лотиш-Делібаш.
Спочатку ми ознайомилися з основними поняттями «фольклору», «фольклористики», «традиція». Також поговорили про походження українців, історичні факти формування музичного фольклору на території сучасної України. Обговорили особливості мови у піснях та діалекти. Ознайомилися із поняттям «обряд» та весняно-літньою обрядовістю.
Але основною метою нашого майстер-класу – було заринутися у практичне вивчення веснянок та пісень літнього циклу. Слухачі дізналися про основи вокальної постановки традиційного виконання. Кожен спробував себе у ролі заспівувача та відчув себе співаком експериментального фольклорного ансамблю однодумців. Після цього за бажанням учасників майстер-класу поспівали улюблені відомі українські народні пісні: ліричні, колискові.
Наша зустріч пройшла на одному диханні, тому що кожен із присутніх закоханий у нашу багату українську культуру та традицію. І ми пишаємося нею понад усе. Адже ми є нащадками найбагатшого , найдавнішого народу у світі. Його космічна енергія наповнює Всесвіт життям і повсяк час багато загарбників хотіли обікрасти нас. Попри всі негоди ми рано чи пізно перемагали наших ворогів. І переможемо знову. У цей складний час ми зрозуміли, що укоаінська народна пісня – дійсно є наче миттю медитації та ліками для душі. Бережемо її, вивчаємо і примножуємо в наших поколіннях . Адже наша традиція – це молоко матері України, яке ми повинні цінувати і з самого початку й до кінця пам’ятати його значущість та роль у бутті.
Сьогодні українки Ізміра зустрілись у затишній атмосфері за сніданком, присвяченим найтендітнішому святу – Дню Матері. На зустрічі, організованій “Об’єднанням Українців Ізміра” за координації члена ОУІ Юлії Новомлинської, дівчата ділились теплими спогадами та життєвим досвідом.
Член Ради Правління Людмила Марченко підготувала сюрприз для однієї з дівчат і привітала букетом троянд матусю-українку, дитині якої виповнилось лише 3 тижні.
З великою шаною і повагою до наших любих українських матусь бажаємо, щоб всі діти якнайдовше були оточені материнською любов’ю.