Майстер-клас з народно-пісенного виконавства та музичного українського фольклору

«Український фольклор – код нації, традиція – зброя поколінь!»
8 травня в Міжнародний День Матері в “Об’єднанні Українців Ізміра” відбувся майстер-клас із фольклору та народно-пісенного виконавства. Проводила фольклористка, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів, конкурсів, учасниця різних міжнародних проектів по відродженню української культури, аспірантка Київського Національного Педагогічного Університету ім. Драгоманова Анна Лотиш-Делібаш.


Спочатку ми ознайомилися з основними поняттями «фольклору», «фольклористики», «традиція». Також поговорили про походження українців, історичні факти формування музичного фольклору на території сучасної України. Обговорили особливості мови у піснях та діалекти.
Ознайомилися із поняттям «обряд» та весняно-літньою обрядовістю.


Але основною метою нашого майстер-класу – було заринутися у практичне вивчення веснянок та пісень літнього циклу. Слухачі дізналися про основи вокальної постановки традиційного виконання. Кожен спробував себе у ролі заспівувача та відчув себе співаком експериментального фольклорного ансамблю однодумців. Після цього за бажанням учасників майстер-класу поспівали улюблені відомі українські народні пісні: ліричні, колискові.


Наша зустріч пройшла на одному диханні, тому що кожен із присутніх закоханий у нашу багату українську культуру та традицію. І ми пишаємося нею понад усе. Адже ми є нащадками найбагатшого , найдавнішого народу у світі. Його космічна енергія наповнює Всесвіт життям і повсяк час багато загарбників хотіли обікрасти нас. Попри всі негоди ми рано чи пізно перемагали наших ворогів. І переможемо знову. У цей складний час ми зрозуміли, що укоаінська народна пісня – дійсно є наче миттю медитації та ліками для душі. Бережемо її, вивчаємо і примножуємо в наших поколіннях . Адже наша традиція – це молоко матері України, яке ми повинні цінувати і з самого початку й до кінця пам’ятати його значущість та роль у бутті.